مشاوره توسعه کسب و کار

مشاوره توسعه کسب و کار به شکل معمول شامل موارد زیادی از استراتژی های خاص و فرایندهایی است که برای رشد یک سازمان لازم و ضروری است، این فرآیندها به شکل عملی پیاده سازی می شوند،شاید برایتان سوال باشد که هدف از مشاوره توسعه کسب و کار چیست؟ هدف اصلی این است که به شکل پایداری کسب و کار نوپا را خلق کرده و در ادامه با دادن راهکارهای مناسب به خلق ارزش های یک کار جدید پرداخته به صورتی که پیشرفت در کار به مرور مشاهده شود.می توان گفت مشاوره توسعه کسب و کار در حوزه فعالیت هایی است که دارای شکل راهبردی و یا به صورت عملیاتی است.

از مهم ترین اهداف مشاوره کسب و کار این است که هر شغل به سمت و سوی درآمدزایی و کسب ارزش آفرینی به صورت مستقل باشد. در این رابطه ایده هایی وجود دارد که کسب و کار را رونق می دهد و همچنین این نوع ایده ها در اصل کارآفرینی را خلق می کنند و قطعا برای ارائه این نوع ایده ها مشاوره توسعه کسب و کار لازم و ضروری است.هر کسب و کاری علاوه بر داشتن ایده ها دارای طرح یا پلان است که آنچه یک سب و کار میخواهد را طرح ریزی می کند و از طرفی دارای طرح کسب و کار است که روش های راهبردی مربوط به اجرای کسب و کار را نشان می دهد.مشاوره توسعه کسب و کار باعث افزایش فروش می شود.

ارزیابی کسب و کار

برای ارزیابی کسب و کار چند روش وجود دارد: در مشاوره توسعه کسب و کار این رویکردها و روش های ارزیابی کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرند.

رویکردهای که بر دارایی مبتنی هستند: در اولین روش ارزیابی کسب و کار هر نوع سرمایه گذاری در حیطه کسب و کار مورد نظر انجام شده است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت،معمولا در این روش مقدار نقدینگی که هر شرکت دارد مورد بررسی قرار می گیرد،دارایی هایی که هر شرکت دارد و به ثبت رسیده است با استفاده از یک ترازنامه ارائه می شوند. بدهی ها محاسبه شده و تمامی نقدینگی در یک شرکت به شکل دارایی های ارزش گذاری شده مورد بررسی قرار می گیرد.

ارزش درآمد: روش دوم که به آن ارزش درآمد گفته می شود در اصل نشان می دهد که یک شرکت چه توانایی هایی برای درآمد زایی دارد و ارزشگذاری نقدی مورد بررسی قرار می گیرد، این روش تمامی بررسی های نقدی گذشته را مورد بازبینی مجدد قرار می دهد.

عملکرد ارزش بازار: سومین روش در اصل برای مقایسه ارائه می شود. به این صورت که مقایسه به صورت شاخص ارائه شده و با کسب و کارهایی این مقایسه انجام می شود که تقریبا مشابه با کسب و کاری مورد بررسی است.

پرورش ایده های کسب و کار

ایده های کسب و کار در اصل خلاقیت نوآورانه ای است که باعث میشود یک کسب و کار به شکل بسیار جذابی در دید مشتریان خود را نشان دهد.ایده کسب و کار در مشاوره توسعه کسب و کار یک اصل محسوب می شود و هر مشاور می تواند در این زمینه کمک زیادی کند، ایده های مشخص باعث می شوند که یک کسب و کار روند منظمی داشته باشد و به سمت هدف اصلی خود پیش برود بنابراین اصل مهمی به خصوص برای کسب و کارهایی است که نوپا هستند.می توانید از این طریق کار برندینگ خود را نیز انجام دهید.مشاوره توسعه کسب و کار در تدوین استراتژی ها به شما کمک خواهد کرد.

ارائه طرح جامع برای کسب و کار

ممکن است با خود اینگونه فکر کنید که چرا باید طرحی جامع برای کسب و کار داشته باشید، یا اینکه نمی خواهید هیچگونه راهنمایی برای کسب و کار خود بکار ببرید، درست است برخی کارآفرینان هیچ طح تجاری ندارند اما به نظر موفق می رسند، باید به عنوان مشاوره توسعه کسب و کار اینگونه بیان کنم که کاملا در اشتباهید، زیرا موفق ترین کارآفرینان در جهان دارای طرحی موفق بوده و کسانی که از اینگونه طرح ها بهره برده اند تجارت جهانی بسیار عالی داشته اند، طرح جامع کسب و کار همه موارد جزیی و کلی یک شغل را مورد بررسی قرار می دهد و باعث می شود نظمی خاص کار شما را به پیش ببرد.

استراتژی های توسعه کسب و کار

اگر می خواهید به اهداف خود در کسب و کار برسید باید بدانید که نیاز به استراتژی های توسعه کسب و کار دارید، یعنی طرح هایی را نیاز خواهید داشت که به این طرح ها استراتژی می گویند، مشاوره توسعه کسب و کار این نوع استراتژی ها را برای شما که میخواهید با کسب و کار رقابتی کار خود را شروع کنید، ارائه خواهد داد، برنامه هایی که به شکل عملی کسب و کار را رونق خواهد داد.استراتژی های کسب و کار در اصل به سه بخش کلی تقسیم می شوند که این سه بخش شامل استراتژی های مشارکتی، توسعه ای رقابتی و ثباتی است.

استراتژی نفوذ در بازار

این نوع استراتژی معمولا در بازار فروش دارای طرفداران زیادی است و توسط ماتریس آنسوف ابتدا وارد بازار شد و یکی از استراتژی های بسیار عالی محسوب می شود،این نوع استراتژی یعنی محصول فعلی را وارد بازار کرده و با رشد فروش محصول را به شکل دیگری تغییر داده شود تا کسب و کار رونق گرفته و فروش فوق العاده تر شود،به این صورت که یک شرکت محصول جدید خود را وارد بازار میکند تا محصول دیگری را تحت تاثیر قرار دهد این نوع استراتژی را نفوذ در بازار میگویند،معمولا برای درک بیشتر از معیار اندازه گیری استفاده می شود و این نوع اندازه گیری تجزیه و تحلیل کلی بازار را نشان می دهد.

استراتژی توسعه بازار

این نوع استراتژی را یکی از قوی ترین انواع استراتژی توسعه کسب و کار می دانند. مشاوره توسعه کسب و کار این راهکار را به درستی ارائه خواهد داد. راهکاری که به صورت عملی ارائه شده و باعث می شود یک کارافرین وارد بازاری جدید شده و محصول خود را در بازاری تجاری و جدید وارد کند.

– به طور مثال ارائه محصول در خارج از مرز کشوری و استفاده از نگرش صادرات و فروش که باعث می شود محصول در مکانی جدید گسترش پیدا کند.

– نوع دیگر راهکار می توان به این بخش اشاره کرده که ورود محصول در بازار داخلی با استفاده از روش هایی مانند بسته بندی و تبلیغات جدید

استراتژی توسعه محصول جدید

هر کارآفرین باید کسب و کار خود را گسترش دهد و محصولات خود را وارد بازار کند، ابتدا باید محصولات را با استراتژی های جدید در هر حیطه ای گسترش داد، توسعه محصولا درست است که از هزینه و حتی ریسک بالایی برخوردار است اما حتما پیشرفت زیادی نیز به همراه دارد.بهتر است کسانی که دارای کسب و کار کوچک هستند از این نوع استراتژی استفاده نکنند به دلیل اینکه ریسک آن بالاست اما این نوع استراتژی برای کسانی که کسب و کار دارای سرمایه زیاد هستند عالی به نظر می رسد و پیشرفت به تناسب بالا خواهد بود.

استراتژی متنوع‌سازی

یکی از استراتژی هایی که ممکن است ابتدا زیاد مهم به نظر نرسد اما این نوع استراتژی باعث پیشرفت در کار خواهد شد، تنها یک نکته مهم وجود دارد که می گوید اگر این نوع استراتژی باعث پیشرفت در کار شما نشود متاسفانه باعث افت بسیار شدید در کار شما خواهد شد.این نوع استراتژی در اصل مربوط به تنوعی است که مشتریان دارند و باعث جذب بیشتر مشتری خواهد شد.

برنامه های بازاریابی آنلاین – دیجیتال مارکتینگ

این نوع بازاریابی آنلاین از طریق کانال های اینترنتی انجام شده و بسیاری از نرم افزارهای اینترنتی کار فروش را انجام می دهند، این نوع فروش برای این است که مشتریان راحت به همه آنچه که می خواهند دسترسی داشته باشند.دیجیتال مارکتینگ دارای راهکارهای روش زیادی است.

هدف اصلی انتشار و گسترش مارک های تجاری از طریق اشکال مختلف رسانه های دیجیتال است. در اصطلاح کلی می توان گفت که بازاریابی آنلاین صرفاً استفاده از بازاریابی عادی است اما با استفاده از خدماتی که به صورت آنلاین ارائه می شود ، نام تجاری شما با استفاده از دستگاه های الکترونیکی ، رسانه های اجتماعی و سایر فن آوری ها و تکنیک های موجود در اینترنت باعث گسترش کسب و کار شما می شود. فرصت های کسب و کار در این نوع بازاریابی و تنوع سازی بیشتر است.در کار مشاوره ما می توانیم به شما خدمات زیادی بدهیم و در کار خود مشاوران کسب و کار بسیار ماهر هستند.

راه اندازی فروشگاه و یا وب سایت معرفی خدمات و محصولات

پیشرفت کسب و کار با راه اندازی فروشگاه بیشتر خواهد شد و اگر وب سایت معرفی خدمات و محصولات داشته باشید قطعا میزان فروش شما چند برابر خواهد شد.رونق کسب و کار در راه اندازی یک فروشگاه منظم و با برنامه است. با توجه به روش های ارزیابی کسب و کار قطعا یک روشگاه می تواند فروش خوبی داشته باشد، البته طراحی سایت و استفاده از سئو سایت برای برند شما و معرفی محصولات در قالب محتوی های تصویری و نوشتاری و فیلم به صورت فعالیت در شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار شما می شود.

هدف از ارائه این مقاله ارائه مشاوره توسعه کسب و کار رایگان توسعه و رونق کسب و کار می باشد با بهره گیری از ابزار های دیجیتال مارکتینگ و ما قصد داریم در حوزه های مختلف باعث پیشرفت کسب و کار در حوزه برندینگ و یا افزایش فروش شما شویم.

طراحی لوگو، گرافیک و چاپ، ادمین اینستاگرام، عکاسی

(طراحی و سئو سایت و اپلیکیشن موبایل)