مشاوره توسعه کسب و کار

 ویل راجرز معتقد است که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، باید هنر متقاعد کردن مردم برای خرج کردن پول هایشان را داشته باشید.

مشاورین کسب و کار در این زمینه هنرمند هستند!

کاری که یک مشاوره توسعه کسب و کار انجام می دهد این است که به شما راه ها و استراتژی هایی را نشان می دهد که به رشد، توسعه کسب و کار و افزایش درآمد شما کمک کند. یک مشاور کسب و کار حرفه ای، یک دفترچه راهنمای کامل به شما ارایه می دهد تا بتوانید مدیریت، بازاریابی، نحوه فروش، نحوه مدیریت منابع انسانی و… در کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.  

مشاوران کسب و کار معمولا توسط صاحبان کسب و کار و مدیران استخدام می شوند تا به عنوان یک یار کمکی و همراه در کنار آنها باشند. آنها  به مدیران کمک می کنند تا در مسیر شغلی خود سریعتر پیشرفت کنند و به آنها راه های رسیدن به اهدافشان را نشان می دهند.

مجموعه داده رایا ، با داشتن مشاورین حاذق در زمینه مشاوره توسعه کسب و کار در تبریز، به شما کمک می کند تا فروش خود را چندین برابر کنید و کسب و کار خود را به مسیری که آرزویش را دارید هدایت کنید. در زیر با خدمات مجموعه داده رایا در زمینه مشاوره توسعه کسب و کار بیشتر آشنا می شوید، با ما باشید.

مشاوره توسعه کسب و کار

 

هدف مشاوره کسب و کار چیست؟

از مهم ترین اهداف مشاوره کسب و کار این است که به شما راه های درآمدزایی بیشتر را نشان دهد و کمک کند تا در بازار کار ارزش بیافرینید. «فروش بیشتر»، چیزی است که هر مدیری، آرزوی رسیدن به آن را در سر می پروراند. مشاوره کسب و کار برای افزایش فروش در کنار شما و تیمتان خواهد بود.

بسیاری از ایده ها وجود دارند که شما از آنها بی اطلاعید! ایده های جذابی که اگر یکی از آنها به ذهنتان می رسید، می توانست کسب و کار شما را از این رو به آن رو کند و کار شما را رونق دهد. اگر می خواهید یک کار آفرین موفق باشید و خلاقانه ترین ایده ها را در مسیر شغلی خود پیاده کنید، قطعا به یک مشاور کسب و کار نیاز خواهید داشت تا برای شما ایده پردازی کند.

 به علاوه، هر کسب و کاری علاوه بر داشتن ایده ها، دارای طرح کلی یا پلان است. مشاور کسب و کار در این طرح به شما نشان می دهد که اولا کجا هستید و دوما باید به کجا بروید. او همچنین نحوه رسیدن به این مقصد را نیز به شما نشان می دهد. او برنامه ها و اعمالی را طرح ریزی می کند تا نهایتا بتوانید به فروش بیشتر و به دنبال آن پول بیشتری، دست پیدا کنید.

فعالیت هایی که یک مشاور کسب و کار انجام می دهد

یک مشاور کسب و کار دقیقا چه فعالیت هایی را انجام می دهد تا به رشد مجموعه شما منجر شود؟ در زیر اقدامات مشاورین کسب و کار را برای شما بازگو می کنیم.

ارزیابی میزان دارایی: معمولا در این روش مقدار نقدینگی که هر شرکت دارد مورد بررسی قرار می گیرد و دارایی هایی که هر شرکت دارد و به ثبت رسیده است با استفاده از یک ترازنامه بررسی می شوند. میزان بدهی ها محاسبه می شود و تمامی نقدینگی یک شرکت، به شکل دارایی های ارزش گذاری شده مورد بررسی قرار می گیرد.

ارزش درآمد: روش دوم که به آن ارزش درآمد گفته می شود در اصل نشان می دهد که یک شرکت چه توانایی هایی برای درآمد زایی دارد و ارزشگذاری نقدی مورد بررسی قرار می گیرد. این روش تمامی بررسی های نقدی گذشته را مورد بازبینی مجدد قرار می دهد و تحولات بزرگی ایجاد می کند.

مشاوره توسعه کسب و کار

 

عملکرد ارزش بازار: سومین روش در اصل برای مقایسه ارائه می شود. این مقایسه با رقبا و کسب و کارهای مشابه انجام می گیرد تا متوجه شوید ارزش بازار چقدر است و تا چه میزان جای پیشرفت دارد.  

پرورش ایده های کسب و کار: ایده کسب و کار در مشاوره توسعه کسب و کار یک اصل محسوب می شود و هر مشاور می تواند در این زمینه کمک زیادی کند. ایده های مشخص باعث می شوند که یک کسب و کار به سمت هدف اصلی خود پیش برود و از اتلاف وقت و از این شاخه به آن شاخه پریدن جلوگیری می شود. بنابراین «ایده» اصل مهمی به خصوص برای کسب و کارهایی است که نوپا هستند. می توانید از این طریق کار برندینگ خود را نیز انجام دهید. برندینگ به معنای ایجاد حس خوب در مشتری است. هر مشتری نسبت به برندهای مختلف، تصور ذهنی خاص خود را دارد. به طور مثال زمانی که شما در مورد برند کفش «نایک» فکر می کنید، تصویری از راحتی پا و کیفیت بالا به ذهنتان می آید. ایده های خلاقانه باعث می شود یک کسب و کار، دورنمای بسیار جذابی در دید مشتریان داشته باشد..

هر کسب و کاری، باید یک نقشه راه داشته باشد

ممکن است با خود اینگونه فکر کنید که چرا کسب و کارها باید طرح جامع و یا یک «نقشه راه» داشته باشند؟ شاید تصور کنید که برخی کارآفرینان هیچ طرح تجاری ندارند اما به نظر موفق می رسند. باید به عنوان مشاوره توسعه کسب و کار اینگونه بیان کنیم که کاملا در اشتباهید. زیرا موفق ترین کارآفرینان در جهان دارای نقشه راه بوده اند و کسانی را در کنار خود داشته اند که به آنها کمک کرده اند تا این طرح را به صورت دقیق بچینند.

 طرح جامع کسب و کار همه موارد جزیی و کلی یک شغل را مورد بررسی قرار می دهد و باعث می شود نظمی خاص کار شما را به پیش ببرد. اینکه بدانید کجا هستید و به کجا باید بروید، مهم ترین چیزی است که هر مشاور کسب و کاری باید بداند. 

مشاوره توسعه کسب و کار

 

استراتژی های توسعه کسب و کار

اگر می خواهید به اهداف خود در کسب و کار برسید باید بدانید که نیاز به استراتژی های توسعه کسب و کار دارید. یعنی طرح هایی را نیاز خواهید داشت که به این طرح ها استراتژی می گویند. مشاوره توسعه کسب و کار این نوع استراتژی ها را برای شما می چیند و شما باید به آنها عمل کنید تا رشد کنید و به فروش بیشتری برسید. در زیر به چند مدل از این استراتژی ها اشاره می کنیم.

استراتژی نفوذ در بازار

این نوع استراتژی معمولا در بازار فروش دارای طرفداران زیادی است و توسط ماتریس آنسوف وارد بازار شد. در این نوع از استراتژی برند محاسبه می کند تا بداند پتانسیل و گنجایش بازار در چقدر است و چند درصد از مردم مشتاق خریداری محصولات این بازار هستند. در واقع کلمه نفوذ بازار شامل اقداماتی است که در آن یک بیزینس یا کسب و کار برای پیشی گرفتن از رقبا باید آنها را انجام دهد.

استراتژی توسعه بازار

استراتژی‌های توسعه بازار می ‌تواند برای هر سازمانی متفاوت باشد. هر سازمانی با توجه به بودجه و اهداف خود باید استراتژی توسعه بازار داشته باشد.

برای توسعه بازار، باید تحقیقات زیادی را در بازار انجام بدهید. شما باید بدانید که نیاز مصرف کننده چیست تا آنها را برطرف کنید. شما باید تکنولوژی ‌های جدید را بشناسید و با تکیه بر این تکنولوژی ها، محصولات خود را گسترده‌تر و به روز تر کنید تا جایگاه شما در بازار بالا برود.

برای توسعه بازار، شما نیاز به منابع مالی دارید. یک مشاوره کسب و کار به شما کمک می کند تا از راه های مختلف این منابع را تامین کنید. مثلا دریافت تسهیلات از بانک‌ها، پیدا کردن سرمایه گذار و غیره می تواند چند مورد از این راه ها باشد.

استراتژی توسعه محصول جدید

هر کارآفرین باید کسب و کار خود را گسترش دهد و محصولات خود را وارد بازار کند. توسعه محصولات از هزینه و حتی ریسک بالایی برخوردار است، اما از میزان پیشرفتی که خواهید کرد، شگفت زده می شوید.

بهتر است کسانی که دارای کسب و کار کوچک هستند از این نوع استراتژی استفاده نکنند. به دلیل اینکه ریسک آن بالاست اما این نوع استراتژی برای کسانی که کسب و کار دارای سرمایه زیاد هستند عالی به نظر می رسد.

استراتژی متنوع ‌سازی

یکی از استراتژی هایی که ممکن است ابتدا زیاد مهم به نظر نرسد اما باعث پیشرفت در کار خواهد شد. تنها یک نکته مهم وجود دارد. اگر این نوع استراتژی باعث پیشرفت در کار شما نشود متاسفانه باعث افت بسیار شدید در کار شما خواهد شد و از انجام آن پشیمان شوید. این نوع استراتژی در اصل می گوید که در محصولات و خدمات خود تنوع ایجاد کنید تا باعث جذب بیشتر مشتری شود.

برنامه های بازاریابی آنلاین و یا دیجیتال مارکتینگ

این نوع بازاریابی آنلاین از طریق کانال های اینترنتی انجام شده و بسیاری از اپلیکیشن ها و وبسایت های اینترنتی کار فروش را انجام می دهند. این نوع فروش برای این است که مشتریان راحت و سریع به همه آنچه که می خواهند دسترسی داشته باشند.

به عنوان مثال، تبلیغات آنلاین، بازاریابی محتوا، ایجاد وبسایت و بهینه سازی آن برای گوگل، بازاریابی رسانه ‌ای، بازاریابی از طریق اینستاگرام و… از جمله روش ‌هایی هستند که در بازاریابی آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا به راحتی با مخاطبان خود در ارتباط باشید و به آن‌ها خدمات و محصولات خود را معرفی کنید.

در بازاریابی آنلاین، نام شما با کمک رسانه های اجتماعی و سایر فناوری ها و تکنیک های موجود در اینترنت مطرح می شود و به گوش همه می رسد. همین مورد به شدت باعث گسترش کسب و کار شما می شود.

مشاوره توسعه کسب و کار

راه اندازی فروشگاه و یا وب سایت معرفی خدمات و محصولات

به جرات می توانیم بگوییم اگر کسب و کار شما وبسایت نداشته باشد، نمی تواند مسیر پیشرفت را به درستی طی کند و از رقبا عقب است.

روزانه میلیاردها نفر از گوگل و وبسایت های مختلف بازدید می کنند که رقمی سرم سام آور است. چرا باید از چنین بازار بزرگی دور باشید؟

پیشرفت کسب و کار با راه اندازی فروشگاه بیشتر خواهد شد و اگر وب سایت معرفی خدمات و محصولات داشته باشید قطعا میزان فروش شما چند برابر خواهد شد و قطعا با راه اندازی یک فروشگاه می توانید فروش خوبی داشته باشد.

البته این یک کار تخصصی است و کار را باید به کاردان سپرد. طراحی سایت، استفاده از دانش سئو برای دیده شدن سایت در گوگل، تولید محتوای متنی و تصویری برای وبسایت و… راه هایی است که برای داشتن یک وبسایت مناسب، باید آن را طی کنید.

مشاوره توسعه کسب و کار در تبریز

مشاوره توسعه کسب و کار در تبریز، یکی از خدمات پرطرفدار در این شهر است. این خدمات به صاحبان کسب و کار کمک می‌کند تا مشکلات و چالش‌های کسب و کار خود را شناسایی و برطرف کنند و کسب و کار خود را به سطح بالاتری از موفقیت برسانند.

مشاوران توسعه کسب و کار در تبریز، با تجربه و دانش خود، می‌توانند در زمینه‌های مختلفی به صاحبان کسب و کار کمک کنند. از جمله این زمینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی استراتژی کسب و کار
  • ارزیابی عملکرد کسب و کار
  • توسعه بازاریابی و فروش
  • مدیریت مالی
  • مدیریت منابع انسانی
  • مدیریت ریسک

مشاوره توسعه کسب و کار، می‌تواند کمک بزرگی به صاحبان کسب و کار کند تا کسب و کار خود را به موفقیت برسانند. صاحبان کسب و کار در تبریز، می‌توانند با مراجعه به مشاوران توسعه کسب و کار، از خدمات این مشاوران بهره‌مند شوند.

در ادامه، برخی از مزایای مشاوره توسعه کسب و کار در تبریز را ذکر می‌کنیم:

  • کمک به صاحبان کسب و کار برای شناسایی و رفع مشکلات و چالش‌های کسب و کار
  • کمک به صاحبان کسب و کار برای بهبود عملکرد کسب و کار
  • کمک به صاحبان کسب و کار برای توسعه کسب و کار و افزایش درآمد
  • کمک به صاحبان کسب و کار برای کاهش ریسک‌های کسب و کار

اگر شما یک صاحب کسب و کار در تبریز هستید و به دنبال راه‌هایی برای بهبود کسب و کار خود هستید، مشاوره توسعه کسب و کار می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.